Туристичний Моршин: що варто відвідати справжньому мандрівнику

Моршин здавна відомий як бальнеологічний курорт. Природна мінеральна вода та свіже повітря передгір’я – ідеальні умови для оздоровлення. Але Моршин – це не лише санаторії. Місто є частиною захоплюючих туристичних маршрутів, які ведуть до найцікавіших місць Південного Прикарпаття.

Якщо хтось вважає, що до Моршина варто їхати лише щоб «попити водички», ми переконаємо вас, що тут є що побачити. Пропонуємо список найцікавіших місць поблизу Моршина, які обов’язково потрібно відвідати. Зауважте – список неповний.

Саме місто Моршин

8J2A4554

Моршин – це невелике та мальовниче місто. Сюди ще з кінця ХІХ століття їдуть за зціленням, адже Моршин – колиска улюбленої природної мінеральної води українців. Але тут приємно просто прогулюватися затишними вуличками та парком. Річка Березніца розділяє місто на гірську частину та лісопаркову, тож тут є де провести час любителям невеликих гірських сходжень. У парку розташовано бювет «грибок» – головний символ Моршина.

2217754_800x600_IMG_9687

Віднедавна в цьому ж парку з’явилася «Моршинська пейзажна алея» – так називають скульптурний ансамбль, автором якого є скульптор, котрий створив Пейзажну алею в Києві. У Моршині можна побачити будівлі, які датуються серединою ХІХ століття, і навіть церкву, побудовану у 1700 роки – Церква Покрови Пресвятої Богородиці.

 

Тустань

tustan06

Це унікальне місце, аналогів котрого не існує в Європі – водночас архітектурна та природна пам’ятка. Місто-фортеця Тустнь – це споруда ХІІ століття. Особливість її полягає в тому, що фортеця побудована з дерева, але дуже міцна, адже кріпиться до скелі. Неподалік від фортеці є музей, де можна довідатися більше про це дивовижне місце.
Тустань чудово підходить для любителів відпочинку з наметами, скелелазів, екстималів. Щороку тут проходить фестиваль «ТуСтань» – костюмований фест, який занурить вас в атмосферу середньовіччя. Тут ви маєте змогу зробити крутий фото-сет у стилі «Володаря перснів». Для тих, хто боїться ночувати в наметі, є хороша новина – Тустань входить до курортного комплексу «Східниця», де є безліч затишних готелів.

Скелі Довбуша

1943190_800x600_11862

Їх називають «кам’яним серцем Прикарпаття». Скелі Довбуша входять до Національного природного парку «Сколівські Бескиди», що у селі Бубнище. Ці кам’яні брили з’явилися ще 70 млн. років тому. Кожна з них має власну чудернацьку назву відповідно до того, що нагадує. Наприклад, «Книжка» чи «Валіза Сальвадора Далі». Тут можна блукати безліччю ходів та печер. За легендою саме у цих скелях переховувався Олекса Довбуш і саме тут він заховав своє золото. Можливо, вам вдасться його знайти?  

Карпатський трамвай

DSC_3325

Це унікальний комплекс Карпатських вузькоколійних залізниць. На трамваї можна здійснити подорож тривалістю 4 або 8 годин. За цей час ви побачите дивовижні краєвиди, проїдете повз затишні садиби місцевих жителів та над урвищами скель.  На вас чекають зупинки з пішими екскурсіями та підйомами в гори. Ви побуваєте в заповіднику висяче болото «Ширковець», на Мізунських водоспадах, горі Монастир, джерелі «Нафтуся» та ще в багатьох цікавих місцях.

Дрогобич

drogobich-3-1-1

У Дрогобичі знаходиться солеварня часів Київської Русі та Шпихлір – житниця кінця ХVII ст. Тут ви відвідаєте Палац мистецтв «Вілла Б’янки» – взірець архітектурного стилю венеціанського модерну, де тепер розміщується музей, повний цікавих та незвичних речей. Також варто відвідати віллу бургомістра Раймонда Яроша, котрий заснував трускавецький курорт. Ця будівля ХІХ-ХХ століття вражає своєю красою. Обов’язково відвідайте в Дрогобичі повітовий суд, ратушу, підійміться на вежу та завітайте до місцевого краєзнавчого музею та церкви Святого Юри, котра занесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Стрий

59203555

Стрий – це також місто, повне архітектурних пам’яток. Тут на вас чекає Стрийський краєзнавчий музей «Верховина» », Меморіальний комплекс «Борцям за волю України» – перший колишній репресивний заклад в Україні, перетворений на музей, Музей-садиба родини Бандерів, Музей Ольги Бачинської, Музей бджільництва Прикарпатського краю. Стрий – місто, де зібрано багато релігійних спільнот, тож тут можна натрапити на церкви, храми, собори різних конфесій. Один із найкрасивіших – костел Різдва Пресвятої Богородиці – збудований ще в 1425 році.

Синевир

Синевир-фото-Олександр-Науменко

Найповноводніше, найглибше та найчарівніше високогірне озеро України. Існує легенда, що озеро – то сльози графської доньки на ім’я Синь. Так вона тужила за своїм коханим – пастухом Виром – котрого батько дівчини наказав убити. Насправді озеро утворилося близько 10 тисяч років тому від перекриття річкової долини зсувами. Але кого цікавить ця версія, адже коли довкола така магічна краса, хочеться вірити в казки, яких до речі, про озеро можна довідатися чимало.  

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ