Що таке “глемпінг”? Розповідаємо про новий тренд у подорожах.

Багатьом здається, що поняття “кемпінг” та “комфорт” абсолютно несумісні. Але з’явився новий формат відпочинку, який поєднує в собі вилазки на природу з усіма вигодами перебування в готелі.

espen-bierud-Xnpg2rOkvxg-unsplash

 

Саме слово “glamping” утворилось від слів “glamourous” та “camping” — тобто гламурний кемпінг. У 2016 році його навіть внесли в Оксфордський словник.

Перші глемпінги почали з’являтися на музичних фестивалях у Великобританії 15 років тому. Відвідувачі хотіли насолодитися атмосферою івенту повною мірою, але наметове містечко не було достатньо комфортним. Тож організатори знайшли, як розв’язати це питання: встановили просторі намети з ліжками та електрикою.

Пізніше ідею комфортних подорожей підхопили й інші масові заходи та самостійні мандрівники здебільшого у США, Великобританії та Австралії.

martin-robles-4DEVtgEQl9s-unsplash-min

 

По суті глемпінг — це люксовий відпочинок на природі у будиночках зі зручними ліжками замість наметів та спальних мішків, та комфортною ванною кімнатою замість туалету під деревом. Такий стиль подорожей підходить для тих, хто прагне єднання з природою, але не хоче проводити відпустку в незручних умовах. 

Глемпінг стає ідеальною альтернативою стандартним готелям, адже тут можна повною мірою насолодитися тишею та свіжим повітрям далеко від цивілізації, не обмежуючи себе у комфорті. Зізнайся, не всі твої друзі вміють розводити багаття двома паличками та обкопувати намет перед дощем. 

Крім цього, глемпінги пропагують дбайливе ставлення до природи: використовують екологічні матеріали та піклуються про навколишню екосистему.

В чому основні відмінності глемпінгу від звичайного кемпінгу?

  • туалет та ванна кімната з гарячою водою,
  • повноцінне ліжко з постільною білизною,
  • світло та розетки, а найголовніше — Wi-fi :),
  • меблі: крісла та шафи чи навіть власна кухня,
  • сервіс та харчування на вищому рівні.

Щодо різновидів глемпінгів, то тут все залежить від фантазії власників та навколишнього ландшафту. Класика — це сферичні будівлі, схожі на бульбашки. У лісах будують легкі пересувні котеджі, а от у горах — футуристичні капсули з прозорою стелею, щоб милуватись зірками вночі.

Глемпінг в Україні

Зовсім нещодавно такий формат з’явився і в Україні — в Сколівському районі Львівської області. Там збудували індійські тіпі та напівсферичні будиночки на висоті 900 метрів у лісі в оточенні гір.

глємпинг

 

Відпочинок там не обмежується спогляданням зоряного неба та чілу на природі. Для відвідувачів збудували скеледром, тир для стрільби із лука і канатний парк. Ну а зовсім поряд знаходяться Сколівські Бескиди та фортеця Тустань.

Коли ми побачили це місце, то одразу закохались в неймовірну атмосферу і відчули, що цю локацію точно необхідно додати в наступний тур. Так і з’явився KARPATY GLAMPING TRIP. Тут у нас будуть і шаманські вечірки, і політ на літаку, і дегустації на екофермах. Ну і як же без чілу в карпатських чанах ввечері.

Буде комфортно та душевно, то ж встигни забронювати свій квиток на єднання з природою.

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Karpaty GLAMPING trip

Дізнатись більше Karpaty GLAMPING trip