Про road trip Каліфорнією від Deinde SVIT з перших вуст

Зовсім нещодавно Deinde Svit провів перший тур до Каліфорнії. Це булa захоплююча та водночас хвилююча пригода:  road trip Штатами, занурення в справжнє американське життя, багато фану та знайомство з іншою, не європейською, реальністю. Супроводжувала тур Маруся Хандусь — дівчина, яка з Каліфорнією на “ти”. Ми запитали про враження від першого туру з Deinde Svit  Марусю та туриста Максима Семененко.

Маруся Хандусь
наш гід по Каліфорнії

Я найбільше люблю моменти, які не можна передбачити чи прописати у турі, вони відбуваються завдяки хімії між людьми, між місцями і обставинами, у які ви потрапляєте. Щастя, що вони у нас були і не раз. А коли трапляються драматичні чи стресові моменти, то це ще й пригоди.

photo_2018-05-31_19-28-27

Це перший тур Deinde Svit. Ти хвилювалася? Відчувала відповідальність? Як проходила підготовка до поїздки?

Це було дійсно відповідально і хвилююче. Готувати програму туру я почала ще у грудні. Протягом всього часу я декілька разів її змінювала та доповнювала. Я не раз їздила самостійно у Штати і не тільки, але таку групу ще не возила. Мені було дуже цікаво зустріти чужих людей і показати їм країну через призму мого сприйняття.

Якою була твоя головна мета у цій подорожі? Закохати туристів в Каліфорнію, показати якомога більше контрастів чи, може, надихнути на еміграцію?

Знаєш, закохати в Каліфорнію неважко — вона надзвичайна! Найголовніше було влаштувати комфортну екосистему у групі, адже без взаємодії людей між собою ніякі картинки не сприймаються. Одна дівчина із групи зараз живе в Штатах, але на східному узбережжі країни, і вже планує свій переїзд у Каліфорнію, а хлопець з України активно роздумує про переїзд. Це не було моєю ціллю, кожен приймає рішення сам.

Мені важливо було показати і дати відчути духовну вібрацію місця. Я постійно нагадувала групі про відчуття тут і зараз, адже ми часто забуваємо насолоджуватись моментом.

Впевнена, що кожен день був несхожим на попередні. Але все ж, що запам’яталося більше за все?

Якось ми загубили одного з учасників, у нього не було зв’язку, і ми всією групою шукали його, намагаючись зв’язатися через український номер. З тих пір прізвисько “КЕВІН!!” увійшло в наш лексикон:)

Ще ми не встигли на захід сонця у місце, де річка Колорадо робить поворот у каньйоні, хоча дуже хотілося!  Але той момент, коли всі туристи вже пішли, і ми самі лежимо на теплих скелях цього місця сили, дивимось на одні з найяскравіших зірок і слухаємо Hans Zimmer — запам’ятається надовго.

Що було найскладнішим для тебе, як для організатора?

Останні години, прощання. Правда.

Насправді, як перфекціоніст, я дуже близько до душі сприймаю все. В ході туру я завжди аналізувала, думала, що могла зробити краще б, показати більше. Заганяла себе, одним словом:) Але таким чином ми вчимось, завжди є куди рости і що вдосконалювати.

На твою думку, що вразило туристів найбільше?

Це треба питати у них. Відчуваю, сподобався обід за 5 долларів у стрипклубі, Big Sur з каньйонами, груповий похід в Universal Studio… А головне — всі моменти не за планом.

Чи були факапи? Поділись, цікаво ж!

Звісно, не без цього. Дорога, якою мали їхати в Йосеміті,  все ще була завалена снігом, тому довелося трохи змінювати маршрут і довше везти машину, проте, завдяки цьому,  заїхали додатково у парк з секвоями.

Що потрібно знати тим, хто жодного разу не був в Америці та збирається в  road trip?

Правила і знаки на дорозі! Ми замріялись і мчали на захід сонця у одному з національних парків та натрапили на штраф у 300 баксів. Також обов’язково брати з собою кеш у доларах, оформити іменну кредитку, адже лише так дають машину. А ще пам’ятати, що у Каліфорнії легалайз, тому купити стафф може навіть турист 😉

Взагалi, я країна дуже цивільна і продумана у всьому, тому головне посміхатись, трохи знати англійську, бути уважним і відкритим до всього, адже деякі моменти можуть шокувати людину з сором’язливої України.

Які твої тревел-плани на найближчий час?

Я планую покращити свої навички у серфінгу в Португалії, з’їздити нарешті до Ісландії, а групу повезла би у Філіппіни на зиму, так як планую провести холодні місяці там. A потім вже пошуміти у космосі!

Максим Cемененко
вперше поїхав до Америки


Після туру вирішив щороку приїжджати до Америки, бо навіть не підозрював, що вона настільки велика. За площею вона як 11 Україн. Яка тут неймовірна природа, міста, культура… немає слів, одні емоції!

Що перше впадає в очі, коли потрапляєш в Каліфорнію?

Спокій людей, вони розслаблені. А ще в Каліфорнії з першого погляду захоплюють гори та тепло.

У турі ви знайомилися з місцевими мешканцями. У чому суттєва різниця нашого та американського менталітетів, на твій погляд?

В Америці в цілому дуже різноманітна публіка, тут збірна солянка людей усіх національностей та характерів, тому важно скласти враження про ментальний портрет. Усі різні та вільні — це круто!

Кажуть, Каліфорнія — місце тотальної свободи. Ти це відчув?

Я б уточнив — місце свободи, що ретельно контролюється. Тобто, є закони, які не можна порушувати, а все решта — дозволено! І це чудово.

Як тобі формат в цілому road trip Америкою?

Це тотальне задоволення — подорожувати автомобілем по американських дорогах. Тим паче, з таким чудовим маршрутом, який склала Маруся. За це їй великий респект.

photo_2018-05-29_16-32-44

Чи вдалося за час туру знайти знайомих серед членів групи?

Навіть не знайомих, а друзів! Ми вечорами слухали музику та “чілились”, випиваючи біля басейну чи просто на вулиці. Було дуже душевно.

Поділись планами на підкорення світу найближчим часом: куди, з ким, за чим?

Якусь глобальну подорож поки не планую, бо влітку і в Україні добре. Мрію відвідати Японію. Після трансатлантичного перельоту в 10 годин до Нью-Йорка та ще 5 годин до Сан-Франциско, зрозумів, як чудово, що ми живемо в центрі Європи, і до більшості європейських країн нам 1-2 години перельоту. Потрібно користуватися цим шансом, тим паче, це не так вже й дорого. Але тепер США буду відвідувати раз на рік точно!

photo_2018-05-29_16-32-19

А ми тим часом переглядаємо світлини з туру та плануємо наступні захоплюючі пригоди по світу. Ти з нами?

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Страх і Ненависть в Каліфорнії

Дізнатись більше Страх і Ненависть в Каліфорнії