Назустріч стихії: все, що тобі потрібно знати про рафтинг

Сьогодні активний відпочинок на воді набирає популярність. Проводячи свою відпустку на природі, хочеться не тільки споглядати красиві пейзажі, а й зануритися в потік драйву та екстриму, підкорити нові для себе вершини. Якщо у тебе хоч раз виникали думки про відпочинок в умовах дикої природи та бажання кинути виклик одній з наймогутніших природних стихій, тоді тобі точно варто спробувати рафтинг.

Рафтингом називають сплав по порожистих гірських і рівнинних річках на спеціальних надувних безкаркасних човнах — рафтах. На відміну від байдарок і плотів, цей «водний транспорт» має добру стійкість на воді та зручний для розміщення групи від 6 до 12 осіб. Завдяки такій всюдихідності та надійності рафта, спортивне підкорення річок перестало бути привілеєм професіоналів, а перетворилося в захоплюючу пригоду для людей з різною фізичною підготовкою і досвідом. На додачу маршрути для рафтингу мають шість категорій складності:

 • 1-ша — для новачків. Перешкоди на такому маршруті легко долаються і характеризуються швидкоплинною водою з невеликими валами. При такому сплаві випасти з човна практично неможливо, але якщо це і станеться, то берег близько.
 • 2-га — для любителів. Тут долаються прямолінійні пороги з чистими та широкими проходами між камінням.
 • 3-тя — середній рівень складності, коли переважають безладні та високі вали, можуть зустрічатися численні камені. Такий сплав досить складний для новачків, але максимально цікавий.
 • 4-та — екстрим. Тут вже потрібно бути готовим до напружених порогів, що вимагають точної маневреності, і потужного, часом непередбачуваного, потоку води.
 • 5-та має на увазі проходження водних перешкод високої складності. В такому сплаві важлива не тільки маневреність, але і попередня розвідка маршруту.
 • 6-та — профі. Вона вважається складною з величезним ступенем ризику, а її перешкоди під силу подолати тільки професійним спортсменам.

22221980_1889777698017202_3427753877127178440_n

Мандрівників без спеціальної підготовки зазвичай беруть на сплави до третьої категорії, а на борту «судна» присутній досвідчений інструктор, який контролює ситуацію і віддає команди учасникам.

Хочеться піддатися поклику пригод? Тоді в першу чергу потурбуйся про спеціальне спорядження та одяг. Якщо зіткнення з водною стихією заплановано на весну або не дуже тепле літо, тобі знадобляться гідрокостюм, гідрошкарпетки та черевики, а також дощовик, які одягаються поверх гідрокостюма і захищають від бризок і вітру. Замість гідрокостюма можна використовувати водовідштовхувальний, якщо надіти його на теплий светр і підштаники. Влітку справи йдуть простіше, буде досить плавок/купальника, шортів, капелюха, футболки з довгим рукавом і сонцезахисних окулярів. Комплект сухого змінного одягу буде незайвим в будь-яку пору року. Наявність рятувального жилета, каски та весла навіть не обговорюється, інакше рафтинг не відбудеться.

22221619_1889767854684853_706651729633280034_n

Перед початком сплаву важливо пройти інструктаж з техніки безпеки. Головне — не панікувати ні за яких умов. Інструктори завжди підбирають маршрути, що відповідають досвіду і підготовці учасників рафтингу. Але це не скасовує уважність, відповідальність і тверезу оцінку ситуації.

 • Екіпірування, одяг і захист повинні бути тобі за розміром, а знімати шолом або жилет категорично заборонено. Як і втрачати весло.
 • Перебуваючи в рафті, важливо правильно сісти: учасники сплаву повинні сидіти на бортах «човна», фіксуючи ноги внутрішніми баками.
 • Щоб не вилетіти з рафта під час удару, потрібно хапатися за мотузку, простягнуту по його периметру. Якщо тобі пощастило опинитися за бортом, постарайся підпливти до човна, схопитися за мотузку і залізти назад. Не переживай, члени команди обов’язково допоможуть.
 • Навіть якщо рафт перевернеться, він буде прекрасно триматися на воді. Твоя задача в такій ситуації — схопитися за мотузку і не відпускати її.
 • Якщо рафт перекинувся, а тобі пощастило опинитися під ним — не панікуй, повітря точно вистачить. Щоб вибратися просто відштовхуйся від його дна руками у напрямку потоку. Головне — завжди тримайся за мотузку, щоб не запливати далеко від «судна».
 • Тримай весло правильно: одна рука в 10 сантиметрах від лопаті весла, а інша — на руків’ї. Так ти не нанесеш травму сусідові, а він тобі.

Важливо розуміти як правильно працювати веслом, маневрувати та плавати в порогах, але про це тобі точно розповість досвідчений інструктор перед проходженням сплаву. У будь-якому випадку хвилюватися немає причин, маршрути для новачків перевірені та нескладні, тебе буде оберігати спеціальна захисна екіпіровка, а детальна підготовка допоможе уникнути помилок і страху в процесі водної пригоди.

22221540_1889769628018009_9214024234916659239_n

Кращий час для рафтингу — весна або осінь, коли рівень води в річках піднімається, а сплав стає цікавішим. Хороших річок для такого спорту в Україні безліч, треба тільки вибрати виходячи з особистих переваг і очікувань. Подорож по Дністру, наприклад, під силу навіть початківцю, а ось Случ забезпечить неймовірним ландшафтом у вигляді гранітних скель і прибережних гаїв. Річка Черемош, що протікає в Східних Карпатах, гарантує найбільш емоційні сплави, пропонуючи подолати цілий ряд відмінних порогів: Дземброня, Гучок, Гук, Біла Кобила, Красниківська шивера. Змагатися з Черемошем може тільки Південний Буг, де на відрізку від Мигії до Богданівки шукачів пригод чекають п’ять знаменитих Мигійських порогів. Тож не дивно, що саме води Чорного Черемоша і Південного Бугу ми обрали для двох, повних драйву, екстриму та веселощів, турів Karpaty RAFTING tour і RAFTING TOUR до Мигії. У Карпатах ми будемо жити на базі «Білий слон» біля Верховини, пройдемо два рафтинг маршрути, погуляємо полонинами Кринта, покатаємося на конях, відпочинемо в сауні та влаштуємо дружні посиденьки біля багаття. У Мигії нас чекає проходження 5, 4 і 3 рафтинг маршрутів, скелелазіння, стрільба з лука, настільний теніс та душевний вечір біля вогнища.

Повір, ми ще жодного разу не зустріли людину, яка повернулася б з такої поїздки незадоволеною. Адреналін вирішує! 😉

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Karpaty RAFTING tour

Дізнатись більше Karpaty RAFTING tour

RAFTING TOUR до Мигії

Дізнатись більше RAFTING TOUR до Мигії