Чому тобі варто поїхати до Чорнобилю та побачити іншу реальність на власні очі

 

Чому тобі варто поїхати до Чорнобилю та побачити іншу реальність на власні очі

Разом з Deinde ти відвідаєш всі найголовніші локації Чорнобильської зони відчуження за один день: прогуляєшся вулицями Прип’яті, вразишся масштабами секретного об’єкта Дуга-1, а найголовніше – ми привеземо тебе до самісінького 4-го блоку ЧАЕС.

Але огляд знакових місць – це далеко не все. І ось 6 найголовніших причин, чому тобі потрібно відвідати Чорнобиль разом з нами.

Доторкнутися до минулого

Поїздка до зони відчуження – чудовий спосіб телепортуватися в роки радянського минулого: забудова безликими сірими бетонними коробками, ресторан під назвою “Ресторан”, дитячі садки з комуністичними лозунгами та останній пам’ятник Леніну.

В зоні відчуження все збереглось таким, як і було: назви вулиць, вивіски, мозаїки на будівлях та внутрішнє оздоблення. В нашому турі ми підготували для тебе фотографії із минулого: ти зможеш побачити Прип’ять 70-80-х років та порівняти з тим, що ти побачиш в реальності.

200321200467_88991

Впевнитися в безпечності

В турах з Deinde всі учасники отримують спеціальні накопичувачі, які зчитають яку кількість радіації ти отримав (-ла) під час відвідання “зони”. Крім того, в кожного гіда обов’язково буде з собою лічильник Гейгера, щоб вимірювати фон під час подорожі на різних об’єктах. Навіть біля 4-го блоку ЧАЕС рівень радіації зберігається в межах норми, адже він знаходиться під надійним захистом Нового безпечного конфайнменту.

Всі відвідувачі Чорнобильської зони відчуження проходять три етапи радіаційного контролю: перед входом до їдальні, на КПП “Лелів”, що відмежовує 10-кілометрову зону навколо ЧАЕС та на КПП “Дитятки” на виїзді з ЧЗО.

Доза радіації, яку отримують відвідувачі Чорнобилю за день приблизно дорівнює рівню опромінення під час одного перельоту літаком, а в деяких місцях фон взагалі не відрізняється від Київського.

За рівнем радіації постійно стежать, щоб показники не перевищували безпечну норму. Так, в зоні ще залишились місця де добряче “фонить”, але наші маршрути побудовані таким чином, щоб наші туристи не отримали дозу опромінення вище дозволеної.

200320000977_84784

Перевернути свої уявлення

Після відвідання Чорнобильської зони залишається цілий коктейль змішаних емоцій. Це і сум через усвідомлення масштабів трагедії, і радість через переповнення інстаграму нереально крутими кадрами, і насичення інформацією та фактами з минулого, про які ти навіть не здогадувався (-лась).

Як жили працівники станції в Прип’яті? Думаєш в дефіциті, як і більшість радянських громадян? А якщо ми тобі покажемо справжній супермаркет, про який в Києві на той час могли тільки мріяти, елітні висотки, та знаменитий Парк розваг? Наші досвідчені гіди розкажуть тобі як насправді жили люди в Чорнобилі та що довелось їм пережити під час та після аварії.

Ми точно гарантуємо, що ти не повернешся тією ж самою людиною після такої подорожі. Відвідання “зони” змусить тебе заглибитися в думки про минуле, щоб краще зрозуміти сьогодення.

200320400443_88704

Оцінити сили природи

По Прип’яті ми здебільшого будемо пересуватись по тоненькій смужці асфальту серед заростей високих дерев, але раніше це були центральні вулиці міста, що з’єднували 5 районів. Широкі проспекти нині поросли кущами, а величезний стадіон зараз більше схожий на ліс, де про його минуле нагадують тільки залишки трибун для вболівальників.

В наших турах ми зустрічали табуни коней Пржевальського, диких лисиць та навіть оленів, які досить впевнено почувають себе вдалині від цивілізації, де їх ніхто не турбує. Природа бере своє, щоб не сталося, і навіть радіація не може їй завадити.

200295700851_171686

Побачити локації із серіалу на власні очі

Так, серіал від HBO викликав багато обговорень та запустив нову хвилю популярності Чорнобилю. Чи зможеш ти виявити кіноляпи та неточності в серіалі? Досвідчені гіди зони відчуження допоможуть тобі побачити різницю між кінопостановками та суворою реальністю колишнього побуту жителів Прип’яті та подій, що відбувались під час аварії.

200219400057_38437

Дізнатись, як живуть та працюють люди у зоні відчуження

Так, на території зони відчуження досі живуть та працюють люди! Це інженери, науковці та дослідники, що здійснюють моніторинг радіаційного фону, що працюють на державних підприємствах, що діють у Чорнобилі та околицях.

Крім того, тут є самосели, що вирішили повернутися до рідних домівок після аварії. Більшість з них проживають у місті Чорнобиль. Ти здивуєшся, але тут працюють магазини та навіть бари, тож місцеві забезпечені всім необхідним.

В нашому турі ми заїдемо на обід до їдальні, де харчуються працівники станції. Не переживай, всі продукти поставляють сюди із Києва та ретельно перевіряють, тож їсти борщик тут безпечно, а ще дуже смачно!

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

ЧОРНОБИЛЬ та місто-привид ПРИП'ЯТЬ

Дізнатись більше ЧОРНОБИЛЬ та місто-привид ПРИП