Буковинський карнавал: як святкують Маланку

Так склалося історично, що Новий рік в Україну приходить двічі: 1 січня по новому календарю і 14-го по-старому. І якщо до святкування першого ми підходимо відповідально, заздалегідь обираючи місце, компанію, одяг, подарунки, антураж, меню тощо, друге свято залишається в тіні, а даремно.

13 січня, в ніч під старий Новий рік наші предки, від Таврії до Гуцульщини, традиційно влаштовували феєричне костюмоване дійство, з розмахом відзначаючи свято Маланки. Знаєш про таке? Згідно з повір’ям Маланка-Вода разом з Василем-Місяцем приходить на Щедрий вечір сповістити господарів про майбутні урочистості та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Маланки. На свято молодь усю ніч щедрує, ходить із «козою» та водить переодягненого у Маланку хлопця. Колись цей народний обряд мав релігійно-магічні функції та був покликаний відігнати злих духів, забезпечити урожай і здоров’я на весь наступний рік, а ось для того, щоб злі сили не заподіяли шкоди, їх потрібно було налякати. Селяни розмальовували обличчя, одягали безглуздий одяг, страшні маски, костюми тварин та фольклорних персонажів, пускаючи в хід всі можливі засоби та фантазію. Ряджений натовп рухався по селу з жартами, піснями, сміхом і вигуками, розігруючи сценки та щедруючи під вікнами будинків. І якщо ти думаєш, що подібне карнавальне дійство залишилося далеко в минулому, ти сильно помиляєшся. На Буковині щороку влаштовують масові гуляння, присвячені Маланці, а масштабами свого проведення цей народний обряд випереджає навіть містичний Хелловін. Без жартів!

2104607

Фестиваль Маланок в Чернівцях воістину унікальне дійство, яке не варто пропускати. Це неймовірний симбіоз української, молдавської, румунської, бессарабської та гуцульської традицій свята, які збереглися в регіоні Буковина. Оригінальність і ексклюзивність учасників Фестивалю здатні вразити, а яскрава святкова хода вулицями міста допоможе відчути в повній мірі колоритність і унікальність даної події. У заході беруть участь понад 30-40 колективів — представників усіх районів області. Дійство складається з двох етапів: святкової ходи вулицями міста та виступів на сцені, а особливу увагу тут приділяють фольклорно-етнографічним мотивам колядок і традиціям українського вертепу. Якщо ти хочеш отримати заряд позитивних емоцій і нових вражень, зануритися з головою в колосальну карнавальну ходу вуличних гулянь та скуштувати традиційні буковинські страви — тоді вирушай на Фестиваль Маланок 😉

І раз ти вже вирішив завітати до Чернівців, то не омини увагою і український Хогвардс — Чернівецький національний університет, та спробуй п’янкі настоянки в місцевих барах.

Инфа+комм_Инста+ФБ

Їдемо далі. Краснопільська Маланка прославилася далеко за межами свого регіону. Це яскраве поєднання традицій минулого і сучасного втілилося в костюмованому божевіллі з елементами клоунади та лицедійства, яке з кожним роком збирає все більше і більше шанувальників народних традицій та фольклору. Жителі села розважають публіку перетворюючись у безліч цікавих і неординарних персонажів історії та сучасності: від демонічних, на зразок чорта, до більш повсякденних і звичних, таких як міліціонер чи мисливець.

Якщо ти думаєш, що карнавали і маскаради — це традиції виключно Латинської Америки чи Південної Європи, але точно не України, повір, ти сильно помиляєшся і ми готові це довести! Якщо мерехтливе світло телевізора набридло, програми на Новий рік та Різдво немає, а в планах вже давно маячила нереалізована поїздка до Чернівців, тобі точно варто відвідати фестиваль Маланки.

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Новорічний СПА-тур на ЗАКАРПАТТІ

Дізнатись більше Новорічний СПА-тур на ЗАКАРПАТТІ

Різдво в БУКОВЕЛІ

Дізнатись більше Різдво в БУКОВЕЛІ