З кожним хоч раз в житті має трапитись Каліфорнія!

Сашко Алимов та Маруся Хандусь про тур в Каліфорнію разом із Deinde SVIT

Америка — вільна, контрастна, мультикультурна! Її стиль життя нам, європейцям, зовсім не притаманний, і в цьому весь прикол. Deinde SVIT запрошує вас у незабутню мандрівку найкращими місцями Каліфорнії. Своєю любов’ю до американсього стилю життя та свободи поділилися співзасновник Deinde Олександр Алимов  та мандрівниця Маруся Хандусь.

Сашко Алимов

Я в Америці був тричі, двічі в Каліфорнії. При тому мені комфортно в Україні та Києві, вперше потрапивши в Америку, я зрозумів, що зміг би тут жити. Які тут міста, спосіб життя, благоустрій, природа!! Європейські міста схожі з українськими, тут же — колосальна різниця. І це дуже цікаво.

27858700_1958427377818900_7000288086368097147_n

Чому ви вирішили не обмежуватися Україною, а створити Deinde SVIT?

Це новий етап для туристів deindefamily. Ми вирішили не обмежуватися лише Україною, хоча це прекрасно та цікаво, але варто побачити світ. Deinde SVIT так само буде веселим проектом пізнання світу, без нудних екскурсій, на easy, як кажуть.

То що, взагалі не буде екскурсій?

І по Україні, і по Європі, і по світу загалом екскурсії є. Але вони в незвичному форматі та в нетипові міста. Наприклад, в екскурсії до Каліфорнії ми, може, заглянемо на екскурсії на конопляні плантації. В Сан-Франциско ми обираємо популярні місця, але, в той же час, ми йдемо в хіпстерські райони з муралами, перебуваючи в яких, в тебе в голові не вкладається — як це можливо у одному з найбагатших міст планети?! Ми будемо гуляти у місцях, де у 60-ті роки 100 000 людей їли лсд та святкували «Summer of love», що популяризувало мир у світі на вулицях Haight-Ashbury. Також за програмою ми відвідаємо перший у світі квартал ЛГБТ і відомий хіпстерський куточок Mission district. Майже кожна будівля має свій мурал і незвичайне оформлення. Подивимось на порно студію прямо у центрі міста та зайдемо за бажанням.

Пройдемося по Стендфордському університету, де вчились всі ці генії, що заснували Nike, Hewlett-Packard, Sun Microsystems, Nvidia, Yahoo!, Cisco Systems, Silicon Graphics та Google. Загалом, будемо вдихати життя на повну!

Хто їде з вами в тур?

Концепція в тому, що ми беремо наших локалів. Наприклад, в Каліфорнію з нами їде Маруся Хандусь — відома українська мандрівниця, що довгий час жила тут. Вона знає кожен куточок і буде знайомити туристів з такою контрастною Каліфорнією.

Чому туристам потрібно відвідати Америку?

Аби побачити контраст. Зовсім інше життя, ставлення до того, що відбувається навколо. Інші люди, культура, урбаністика. Каліфорнія — дуже мультикультурна! Тут є і вірменські райони, і мексиканські, і російські, і європейські. Ти ніколи не відчуваєш себе чужим в Каліфорнії, бо тут більша половина таких, як ти. До того ж, тут відчувається свобода самовираження: хочеш бути таким — будь! Хоча, як і по всій Америці тут багато правил та штрафів.

LA - day

Що тебе найбільше вразило в Каліфорнії?

У людей в Сан-Франциско дуже прості автомобілі. Це як наші авто на литовських номерах — застарілі та дешеві. Наших я хоча б можу зрозуміти, а в Сан-Франциско людина може мати купу грошей, жити у великому будинку в центрі міста за мільйони доларів і їздити на застарілому Opel чи BMW. Чому так? Думаю, тому що немає “понтів” та бажання показати все найдорожче.

На парковці Google та сама історія з автівками. А ти розумієш, які там зарплати, і дивуєшся цій простоті!

Ще вразила легкість. В Каліфорнії ти не переймаєшся. Ти можеш іти босим по вулиці, курити траву — і ніхто тобі нічого не скаже. Це дозволено.

В Сан-Франциско мою увагу привернув стиль міста — зроблено під 90-ті роки: транспорт, інфраструктура, архітектура. Ти йдеш по Сан-Франциско, а поруч їде автобус з 90-х.

Що ще було незвично, так це те, що все ідеально функціонує: кругом прибрано, освітлено, все працює. І ти навіть не помічаєш, хто за цим слідкує. До того ж, в мене хобі серфінг, і я люблю Каліфорнію за можливість насолоджуватися хвилями!

Окрім Сан-Франциско та Лос-Анджелесу, які ще міста включає тур?

Ми заїдемо в Лас Вегас. Це кардинально інша історія. Тут на кожному кроці стріп-бари, казино, алкоголь. Ти потрапляєш у штучний світ, і все для тебе незвично.

В цьому вся Каліфорнія — в контрастах. В кожному місті ми перебуваємо по 2-3 дні. Цього достатньо, аби проникнутися, я перевіряв.

SF - Golden-Gate-Bridge-from-Crissy-Field-810x512

Як ви пересуваєтеся між містами?

На автівках! Ми беремо пару машин і подорожуємо Америкою на найбільш зручному для цього транспорті.

Чому українці могли б повчитися у американців?

Розслабленості та простоті. У нас в повітрі відчувається напруга, це особливість нашого менталітету — весь час перейматися та шукати проблеми.

Куди ще плануєте тури в рамках Deinde SVIT?

Плани у нас далекі в усіх сенсах. Влітку ми хочемо яхт-тури по океану, восени — можливо, Китай, Марокко, Нью-Йорк, багато планів на зиму.

Три причини, чому потрібно поїхати в Каліфорнію, на твою думку:

  1. Тут абсолютно все нове для пересічного європейця. Таких вражень від людей, архітектури та природи не отримаєш ніде;
  2. Отримати відчуття свободи. Ти розслабляєшся, як місцеві жителі, тобі приємно, смачно, мультикультурно. Ти забуваєш, що ти “приїжджий”
  3. Америка — це цікаво! Це те, що має побачити кожен і змінити світогляд.

adrian-200053

Маруся Хандусь — мандрівниця, наш гід по Каліфорнії

Маруся — мандрівниця із 52 країнами на рахунку. Разом із нею ти будеш пізнавати Каліфорнію, насолоджуватися океаном та занурюватися в ту саму американську мрію!

У нас не буде туристів, ми поїдемо як одна команда, подорожувати та вивчати місцевість по моїм стопам, спілкуватися по можливості з місцевими і відвідувати локальні тусовки.

16508005_10211019273345129_5541749932219655827_n

Що змінилося в твоєму світогляді після подорожі?

Візит у ці краї здійснив колосальний вплив особисто на мене. Коли я вперше прилетіла в Сан-Франциско, я повірити не могла, що всі навколо розмовляють англійською, навіть діти. Вітаються, посміхаються і перший зустрічний на пішохідному переході кричить мені — “smile!”. Саме задля цього варто побувати там, за цю атмосферу масової посмішки. Нехай вона і автоматична, але наскільки впливає на все навколо.

Спершу це шок, відчуття нереальності, немов у фільмі, протистояння, та після пари фраз від незнайомців “why are you not smiling?” — прийняття. Така звичка дає змогу мислити позитивно, мріяти частіше і щиро вірити у свої мрії. Навіть, якщо втілити їх у реальність вдається одиницям.

А ще сортування сміття! Звикаєш дуже. Зараз у мене серце кров’ю обливається щоразу, коли потрібно придбати ще один пластиковий пакет всього за 1 грн і викинути пляшку з-під кефіру у загальний бак.

Чим міста в турі відрізняються між собою?

Сан-Франциско набагато менший, комфортніший, скрізь ходить місцевий транспорт або можна просто ходити пішки. Люди набагато простіші і відвертіші. У Лос-Анджелесі люди стараються триматись “на стилі”, кожен третій мріє про Голівуд, а відстані між місцями величезні. Місто взагалі набагато більше, і розбите на регіони, що робить його придатним лише для пересування на автомобілі. Саме для цього у турі ми беремо машини лише тоді, коли будемо рушати в місто ангелів.

Canyon - way between canyon

Яке місце в турі найбільш круте?

Кожному своє. Кому візит у офіс Гугла сподобається, кому велич Гранд-Каньйону запам’ятається, а хто буде в захваті від заходу сонця за мостом Голден Гейт. Побачимо.

За які 3 речі ти любиш Каліфорнію?

За посмішки, квіти в волоссі і сендвіч з креветками.

 

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Хочу познайомитись з В'єтнамом!

Дізнатись більше Хочу познайомитись з В

Страх і Ненависть в Каліфорнії

Дізнатись більше Страх і Ненависть в Каліфорнії