Три шляхи до вершини Говерли

 

Тим, хто ще не підкорив Говерлу, ніколи не зрозуміти, що ж у цьому такого крутого: йдеш собі 4 години вгору, щоб сфотографуватися і спуститися. А як дощ чи сніг — то ще й додаткові перешкоди! Але з підкоренням будь-якої вершини все задоволення не в результаті, а в процесі. Говерла — дуже різна, і кожен підйом не схожий один на одного. Залежить від пори року, погодних умов, компанії поряд. Ми запитали у туристок, що підіймалися в різні пори року та з різних причин, про їхні враження, аби ви впізнали в цих історіях себе та нарешті підкорили найвищу точку України!

Для довідки:

  • висота Говерли — 2061 метр
  • тривалість підйому — близько 4 годин
  • що взяти з собою: воду, легку куртку, трекінгові палки (з ними зручно спускатися), дощовик (погода в горах мінлива), трохи фруктів або бутерів на перекус
  • напередодні підйому краще не експерементувати з їжею та не вживати алкоголь.

 

Анастасія

На вершині я відчувала лише одне — що все відбувається правильно і в потрібний час. Я уявляла багато разів себе саме тут, на Говерлі, з Deinde. Можна казати, як зараз модно,  що це “місце сили” тощо, але для мене — це був фан та відчуття, що все так, як має бути, а я там, де маю бути.

22553037_1897132737281698_3112266882404182601_o

Говерла стала для мене першою вершиною та надихнула на подальші підкорення. Через декілька місяців я поїхала на Шрі-Ланку і підіймалася на Сігірію, яка хоча і нижча за Говерлу, але було дуже спекотно, і підйом був складнішим для мене.

До того, як я піднялася на Говерлу, із спортивних навантажень в мене був лише біг, що дало підвищену витривалість. А вже після підйому я вирішила піти в спортзал і займатися спортом по-серйозному. Не можу сказати, що для підкорення Говерли потрібно бути спортсменом, але були в моїй групі люди, які ніколи не займалися спортом, і їм було реально важко. Потрібна мінімальна витривалість та хоча б уміння розслаблятися із йоги — це дасть сили піднятися на саму вершину.

Заради підйому на Говерлу я відмовилася йти на весілля друга свого хлопця, притому, що весілля я обожнюю! Але в мене була мета, я запланувала, що зроблю це і дізнаюся — який же вид з найвищої точки України. Він виявися просто неймовірним, і величезне “дякую” фотографу Deinde, який зробив такі чудові фотографії! Нам дуже пощастило з погодою, було сонячно та тепло. Всім, хто планує піднятися на будь-яку вершину, раджу взяти енергетичні батончики — вони дають купу енергії, коли йти стає реально складно. А ще воду!

Коли я розказувала рідним про свій намір піднятися на Говерлу,  відчувала сарказм в їхній реакції. Не зник він навіть після того, як я підкорила вершину! Все одно я чула вислови типу “Ну все? викарабкалася на Говерлу? Заспокоїлася?” Тобто, для них це виглядало, ніби я реально 2 кілометри вгору буквально лізти збираюсь! Мене ніхто не розумів, чому я так хочу піднятися. Інша справа — люди в групі, з якими ми підіймалися. Всі були абсолютно різні, але дуже цікаві. Дуже важлива підтримка.

Зараз я не пам’ятаю, що мені було важко. Я відчуваю лише велику гордість за себе та щаслива, що зробила це. Моя порада: підкорювати вершини краще з компанією однодумців! А якщо в тебе серед знайомих такої компанії немає, то 100% треба їхати з  Deinde!

Ілона

Це як сеанс у психолога тривалістю в три дні! Мозок очищується,  ти промовляєш все, що тримаєш в собі, починаєш більше відчувати, концентруватися, жодних будильників та стресів. Це шанс побути наодинці, почути себе.

14706736_1206379492738712_651447287943311009_o

Для мене це перша вершина і, напевне, остання, хоча зарікатися не буду. Я тренуюся 3-4 рази на тиждень в спортзалі, але не можу сказати, що люди без підготовки не зможуть піднятися. Все йде від голови та того, як ти себе налаштуєш. Мені морально було складніше, ніж фізично.

Підіймалися ми в жовтні, ночувати мали в наметах, але добре, що зупинилися на метеостанції — я люблю комфорт. І хоча комфортом там і не пахло, це все одно краще, ніж спати в наметах, згодні? Неочікувано для мене, снігу було по пояс, що ускладнювало процес підйому і наводило на думки “Ти точно цього хочеш?”, “Навіщо тобі це потрібно?” і тд.  Було реально складно, але здаватися я не могла, бо йшла в компанії 3 хлопців, що в мене тренуються! Не можу ж я, тренер, йти повільніше від них!

Спускатися було складніше, ніж підійматися. Я жодного разу не стояла ні на лижах, ні на сноуборді, тому відразу злякалася і просила викликати рятувальників. Добре, що є туристичний “напопник” (коврик для сидіння) — він дуже виручив, бо падала я через кожні три кроки. А ще виручило те, що я тренуюся, і накачала “п’яту точку” — було на що падати.

Період, коли я планувала підйом, був непростим — я шукала себе. Стоячи на вершині я відчула неймовірну перемогу над собою. Я змогла! А як гарно було навколо: все в снігу, сонце світить, пташки, український прапор — все так гармонійно! З’явилася віра в свої сили!

Немалу роль при підйомі грає компанія — саме в поході люди розкриваються, проявляють справжнє обличчя. І, звичайно, розмови в тур походах — незабутні.

Таша 

На вершині я відчувала ейфорію та гордість, відразу хотілося підкорити ще одну гору! Але ще більший кайф я відчула внизу, коли усвідомила, що саме я зробила. Це надихнуло мене провести ще більше часу провести в горах, піти з наметами, підкорити інші вершини.

photo_2018-04-09_15-26-47

В мене був спонтанний підйом: у супроводжуючої туру на Говерлу не вийшло поїхати, і я її підстрахувала. Я завжди хотіла зробити відмітку “підкорила Говерлу”, але розтягувала період підготовки. Те, що це станеться так швидко, не очікувала.

В мене гарна фізична підготовка та витривалість, але є інша складність — я дуже боюся висоти. І були моменти, коли на висоті паморочилося у голові, не вистачало повітря, але це більше через психологічний страх. Коли ти дивишся на ці гарні краєвиди, потихеньку переборюєш себе та йдеш до вершини.

Мене рятувала Coca cola та розуміння, що на мене рівняється вся група — 20 осіб! Cola — джерело цукру. Вона втомлює спрагу та поновлює сили. А ще я брала гіркий шоколад.

Ми підіймалися наприкінці липня. Незважаючи на розпал літа, було досить прохолодно — на висоті 1600 метрів стало прохолодно, тому раджу брати реглан.

Також раджу взяти трекінгові палиці, особливо вони допомагають спускатися. Мені було страшно спускатися, бо я не розуміла, наскільки міцно тримається камінь, на який я збираюсь наступити. Тому це була додаткова підтримка.

Якщо ти відчуваєш, що втомився від міста, хочеш кинути собі виклик, знайти нових друзів або ж побути в своїх думках під час підйому до вершини — не гай час! Гори кличуть тебе у нашому турі до Говерли!

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Підкорення ГОВЕРЛИ

Дізнатись більше Підкорення ГОВЕРЛИ