Одеса, про яку ви майже нічого не знали

Липень вже тут, море теплішає. Валізи в Одесу вже спаковані. А, може, ви вже там? Сонце цілує плечі, море охолоджує та танцює, а вуличні торговці знають вас особисто і роблять знижку на кукурузу та пахлаву. У будь-якому випадку, ви можете пропустити безліч цікавого та справжнього у місті, яке не схоже на всі інші. Тут не тільки пляжі та розваги, тут історія, обговорення книг за сніданком на Дерибасівській, тут колоритна архітектура, старі дворики, коти та легенди.

13613121_1631055223889452_3809822110820324905_o[1]Видавництво “Основи” створило направду дивовижну книгу про місто, яке відкрите до знайомства. Найкращі заклади, місця для занять спортом, історичні факти, технології та дикі пляжі — все для того, щоб проникнути в одеську культуру і стати на кілька днів місцевим жителем. Ця книга нас, звісно, вразила теж, тож ми створили тур на основі Awesome Odesa. Ми скуштуємо креветок на ринку Привоз, продегустуємо ігристе на Заводі шампанських вин, поніжимось під південним сонцем на узбережжі, побачимо легендарні подвір’я та проведемо багато часу в найкращій компанії. А просто зараз розкажемо детальніше про місто-перлину.

Якщо ви подорожуєте самі чи з нами, ніколи не нехтуйте спілкуванням з місцевими. Дозвольте собі заблукати, говоріть з жінками біля під’їздів, слухайте все, що вас оточує. І тоді місто відкриється для вас так, як ви і не сподівалися.

13668927_1631055837222724_7737162467471574604_o[1]Одеса — найбільше місто на півдні України і одне з найдавніших міст північного Причорномор’я з великою історією, яка сягає тисяч років. За увесь цей час неодноразово змінювалася назва, населення місцевості, держави, до складу яких входило місто. В Одесі також народилося та виросло багацько діячів культури — піаністи Еміль Гілельс та Святослав Ріхтер, скрипаль Давид Ойстрах, співаки Леонід Утьосов та Валерій Ободзинський, композитор Оскар Фельцман, актори, письменники, художники. Кожен учасник нашого туру отримає в подарунок книгу Awesome Odesa, тож зможе почитати детально про усі ті події та людей, які сформували це місто. Окрім того, книга вже у продажу, тож час не ставити її на поличку, а збирати речі. Почитаєте дорогою в Одесу.

13641025_1631055737222734_5306777240002079806_o[1]

Звісно, без плавання та засмагання подорож сюди влітку неможлива, але давайте роздивимось детальніше усі альтернативи.

zdorovya_track

Траса здоров’я

Тримати розум і тіло в формі дуже важливо, і всі ми це добре затямили ще у школі. Перед гастрономічними відкриттями, дегустацією вин та стрибками у воду варто побігати. Це очистить думки та спалить зайві калорії, щоб смакувати місцеві делікатеси зі спокійною душею. З`явилася вона на початку 60-х років. Траса з’єднує пляжі «Ланжерон» і «Аркадія». Тривалість цієї дороги приблизно 6 кілометрів. Є дитячі майданчики, столи для настільного тенісу та волейбольні сітки. Тож це місце стане ідеальним початком дня з красивими краєвидами вздовж Чорного моря. Не забудьте кросівки.

13613271_1631056180556023_8600053604375955507_o[1]

Одеські коти

Гадаємо, не треба пояснювати, чому коти — це ще та розвага. Побігали? Тепер можна почухати котиків за вушком, а їх тут дуже багато. Місцеві коти — невід’ємна частина одеського колориту, але, на жаль, про них ніхто не піклується. Тож шматочок ковбаски і 2 хвилини вашого часу ці клубочки приймуть з вдячністю. Ніхто не знає, чому у місті так багато котів, але кажуть, що в Одеси-мами велике і добре серце, тож вона радо приймає усіх.

starokinnyi

Старокінний ринок

Йдемо далі у місце, де можна купити все: від фруктів на сніданок до будматеріалів. Але увагу туристів ринок привертає з іншої причини — тут діє знаменита одеська барахолка. За мінімальну вартість з Одеси можна привезти старовинний посуд чи поповнити гардероб чимось унікальним. Історія ринку почалася в першій половині 19 століття — він вважається найстарішим в Одесі. За початковою назвою “Скотський базар” зрозуміло, що спочатку тут торгували тваринами, а вже потім розбудували величезний базар та перенесли його на Нову Кінну площу біля Привозу.

pryvoz

Привоз

Після Старокінного йдіть на Привоз, не менш знаменитий ринок в історичному центрі Одеси. Привоз — місце продуктів та пліток, адже саме тут можна почути усе про всіх та запам’ятати кілька виключно одеських виразів на майбутнє. Попереджаємо, що перед входом на ринок вам потрібно зробити дві речі:
— запам’ятати різницю між звичним кілограмом та привозним (близько 800 г), щоб бути пильним та не дати пошити себе у дурні,
— не пропустити “Фруктовий пасаж”, який вважається пам’яткою культурної спадщини.

zavod_vin

Завод шампанських вин

Особливого запрошення туристам не потрібно, щоб відвідати місце, історія якого почалася 1896 року. Цей завод єдиний в Україні, спроектований французьким виноробом Генрі Редерером та архітектором на ім’я Шарль Бойш. З часу заснування завод не припиняв роботу і до сьогодні знаходиться у тій же будівлі. Туристам тут розказують історичні факти та цікаві історії про виготовлення вина, а потім пропонують дегустацію. Не радимо вам відмовлятися. =)

mail_odesa

Здається, що ніхто у цьому світі до кінця не знає свого міста, не вміє бачити дива у шпаринах та не розуміє без слів шуму моря. Але варто старатися, бо тоді усі великі подорожі та маленькі прогулянки перетворюються на казку. Збирайтеся з нами в Awesome Odesa вже зараз!

Стефанія Юрченко

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Weekend в Одесі

Дізнатись більше

Хочу відпочивати на пляжах української Бесарабії

Дізнатись більше