Куди поїхати цього літа? 10 маловідомих локацій. Частина перша.

Літо – це якраз той період, коли усі проблеми та надважкі завдання треба залишати у спекотному місті. Натомість варто витягати рюкзак, зручні кеди і рушати за пригодами. Для початку, пропонуємо роздивитися ті мальовничі куточки України, які ховаються зовсім поруч і, на перший погляд, не привертають до себе уваги. Але щойно ви туди потрапите –одразу ж почнете завзято рекомендувати ці місця своїм друзям, ми вам гарантуємо!

Горішні Плавні

13248618_1041848379194600_8885665093217168899_oЯк відомо, як корабель назвеш — так він і попливе. Після перейменування міста Комсомольськ у Горішні Плавні там почали відбуватися разючі зміни. Місцеві жителі створюють самостійно собі комфортні умови для життя та приваблюють туристів. Одним з останніх цікавих рішень було встановлення літер HORISHNI PLAVNI по типу HOLLYWOOD на околицях міста. Наразі, петиція зібрала більшу половину голосів.

x13301290_1005545686148310_3363927870770516057_o-jpg-pagespeed-ic-79YVBcLR5Чим зайнятися?

 • Сходити на одну з подій, які організовують місцеві жителі, як от лицарські бої. Слідкувати за усіма заходами та шукати себе на фото можна на активній Facebook-сторінці.
 • Подивитися на пам’ятник веселому сантехніку, що вилазить з каналізаційного люку.
 • Поїхати у ландшафтний заповідник Лісові озера на околицях міста, де ростуть лікарські рослини, розташовані мальовничі водойми та очерети та живуть тварини, занесені до Червоної книги. Загалом, природа у містечку Горішні Плавні дуже красива, тож є ідеальним місцем для наметів та фотосесій.
 • Прогулятися центральною вулицею та “привітатися” з пам’ятником бабусі, яка продає соняшникове насіння. Колись на цій вулиці вранці збиралися усі бабусі-продавчині, тож тепер пам’ятник лише нагадує про ті часи та веселить гостей міста.
 • Оцінити масштаб одного з найбльших гірничо-видобувних кар’єрів в Україні.

Вилкове

unnamedВ Одеській області причаїлося серед вод містечко, яке у кожному путівнику називають українською Венецією. Так сталося тому, що замість широких доріг, місто пронизують вузькі вулички, а навколо вода. Біля кожного будинку тут стоїть човен, а на клаптиках землі родить славетний виноград “Новак” та полуниця. У Вилковому досі бережуть та дотримуються старовинних звичаїв та обрядів, чим роблять це місце ще привабливішим та загадковішим для туристів.

37595_800x600_o kmЧим зайнятися?

 • Впіймати кілька рибин просто посеред міста. Вилкове – це рай для рибалок, тож можна приєднатися до них.
 • Після рибалки варто скуштувати знаменитої Дунайської ухи та вина “Новак”.
 • Послухати розповіді про сучасний побут та давні традиції під час екскурсії на катері.
 • Погодувати лебедів, яких тут сила-силенна.
 • Роздивитися старовинні церкви та поговорити з місцевими жителями.
 • Поїхати на нульовий кілометр – місце, де Дунай впадає у Чорне море. З цікавих фактів: Дунай вважається єдиною річкою, відлік якої ведеться проти течії. До речі, існує легенда про те, що кожному, хто пролізе крізь нулик на цьому місці, відпустять гріхи. Але бажаючих очиститися тут завжди дуже багато.

До слова, відвідати Вилкове ви зможете разом з Deinde в рамках діскавері-туру до Бессарабії вже наприкінці липня!

Лемурійське озеро

Рожеве озеро називають Лемурійським тому, що вчені вважають його залишком стародавнього Лемурійського моря. Усі інші звуть його українським Мертвим морем. Знаходиться це диво-озеро у селі Григорівка у Херсонській області і знамените не тільки кольором, а й цілющими властивостями.

2-1
Чим зайнятися?

 • Сфотографуватися на тлі яскраво-рожевої води, яка стала такою завдяки корисним, насиченим каротином, водоростям. Потім лише довести друзям, що це все справжнє, а не талант роботи у фоторедакторах.
 • Полежати на воді. А вода тут цілюща, бо насичена корисними мінералами та мікроелементами. Вона зцілює шкірні та хронічні захворювання, робить шкіру молодшою та еластичнішою.
 • Відпочити та подихати солоним повітрям, не хвилюючись. Кажуть, що дно озера повністю вкрите соляними кристалами, але переконатися у цьому не можна. Вода тримає на поверхні через вміст солі у 35%, тож втопитися тут неможливо.
 • Поїхати за 50 км за грязьовими ваннами до озера Сиваш.
 • Наїстися томатів, кавунів та динь, адже у цій місцевості вони найсмачніші.

Актовський каньйон

549_51Це місце у Миколаївській області овіяне легендами та страшними оповідками через похмурий вигляд та загадкові назви. Каньйон розташований на річці Мертвовод, яка отримала свою назву через те, що давні скіфи пускали по воді в останню путь своїх царів. За іншими розповідями тут був набіг татарів, які напилися отруєної козаками води з річки та померли усі до одного. Як би там не було, а річка є небезпечною для просування нею, тож туристів приваблюють скелі та ущелини, яких в каньйоні вдосталь. Окрім звичної назви каньйон ще називають “Долиною Диявола” та “Малим Кримом”.

wpid-aktovs-kiy-kan-yon_i_1Чим зайнятися?

 • Подивитися на рідкісний гірський тюльпан, який росте тільки тут.
 • Додати екстриму та зайнятися ідеальними для цієї місцевості видами спорту: рафтингом та альпінізмом.
 • Роздивитися красу природи під час прогулянки парком “Гранітно-Степове Побужжя”, куди входить і Актовський каньйон.
 • Помедитувати на світанку біля скель та тюльпанів.

Чортків

wABjTrnMNOUСюди варто їхати за духом старовини та дзвону підбор по старій бруківці. До речі, назву свою місто отримало з цілком звичайних причин – в честь дворянської родини засновників міста Чартковських. Це місто не з тих, у які можна приїздити на кілька днів, бо стане нудно. Але завітати сюди на годину-дві треба обов’язково, бо тут дуже спокійно і якось “фільмово”.

chortkivЧим зайнятися?

 • Подивитися на стару ратушу з годинником у центрі містечка та нову синагогу.
 • Попити води з джерела біля Покровської церкви
 • Зайти у костел святого Станіслава та здивуватися з його краси та величі.
 • Роздивитися дерев’яні церкви та старовинний замок.
 • Пообідати у пабі “Сова” та дізнатися кілька місцевих легенд.

Це лише перша серія, тож спостерігайте далі. Бо насправді усе навколо нас прекрасне, його не потрібно шукати, а лише досліджувати. 

Друга частина чудових, але досі маловідомих локації чекає на вас тут. =)

Стефанія Юрченко

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Хочу відпочивати на пляжах української Бесарабії

Дізнатись більше

Хочу до українських Мальдів!

Дізнатись більше