Карпати unknown або 5 маловідомих гірських локацій

Західна Україна — один з найбільш відвідуваних і водночас маловідомих регіонів для більшості мандрівників. У кращому випадку сюди їдуть в пошуках популярних локацій з путівників, замків або інших історичних об’єктів, але мало хто уявляє, що насправді може запропонувати гірський регіон навіть найдосвідченішому туристу.

Карпати — це не тільки густі ліси, неймовірні природні ландшафти, стрімкі річки та мальовничі гори, але і м’який клімат, чисте повітря, мінеральні джерела з цілющими властивостями та куточки абсолютно незайманої природи, від якої перехоплює подих. Українські гори мають якусь особливу, магічну красу — варто тільки раз їх побачити, і вони будуть вабити до себе постійно. Крім багатьох розкручених серед туристів місць, на території Карпат можна знайти безліч локацій, які залишаються маловідомими, але по красі, таємничості та туристичному потенціалу абсолютно не поступаються місцях більш популярним. Саме тому ми вибрали для тебе п’ять точок на карті Карпатського регіону, які потрібно відвідати хоча б раз. Повір, ти точно не пошкодуєш, а отримані враження і спогади залишаться з тобою ще на довгий час. Let’s start!

Долина нарцисів

Долина нарцисів розташована в урочищі Кіреші поблизу міста Хуст на Закарпатті. Тут знаходиться найбільший в світі масив природних заростей нарциса вузьколистого — рідкісної рослини, занесеної в Червону книгу. Унікальність долини полягає в тому, що вона знаходиться не в горах, а на рівнині, що само по собі незвично для цієї квітки. А ще, це єдине місце в світі, де нарциси цвітуть на висоті 180 метрів над рівнем моря.

46496_original

Але не будемо забувати та про легенди. Їх про Долину нарцисів складено кілька, одна з яких стверджує, що саме Хустець є тією рікою, у водах якої чарівний юнак Нарцис побачив своє відображення.

Строки цвітіння закарпатських нарцисів залежать від погоди. Зазвичай перші квіти у Долині розпускаються у самому початку травня, а пік цвітіння традиційно припадає на його середину. Тому не відкладай відвідування цього місця до нових віників і починай планувати тріп вже сьогодні.

Село Дземброня

Село Дземброня розташоване на схилах Чорногорського хребта і є самим високогірним в Україні (висота над рівнем моря становить близько 898-м). Неймовірні краєвиди, чисте гірське повітря, ліси та полонини дозволяють без жодних докорів сумління назвати Дземброню центром зеленого туризму. Саме тут починається багато туристичних маршрутів по Чорногорському хребту, а недалеко знаходиться гора Піп Іван — третя за висотою в Україні, на вершині якої руїни кам’яної астрономічної обсерваторії, побудованої в 1938 році поляками.

Ukraine. Carpathians. Dzembronya. The view from the meadows Step

Поселення досить віддалене від цивілізації, а його територія багата історичними пам’ятниками, заповідними місцями та оригінальною архітектурою гуцульських хат. Якщо ти хочеш ненадовго сховатися від «благ людства», побути наодинці з природою і відчути самобутність карпатського села — краще місця просто не знайти.

Мінеральні джерела Східниці

Селище Східниця розташовується в мальовничій долині на березі невеликої гірської річки Східничанка, в оточенні хвойних лісів, не далеко від Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Світову славу селищу принесли унікальні мінеральні води: на території курорту Омеляна Стоцького знаходиться 38 джерел і 17 свердловин.


33

Зручне місце розташування Східниці створює прекрасні умови для відпочинку, а околиці вражають мальовничими пейзажами. Одним з найбільш відвідуваних є заповідник «Тустань», Миколаївська кам’яна церква XVII століття, що знаходиться в трьох кілометрах від Східниці в селі Новий Кропивник і останки доменної печі «Залізна гута».

Озеро Несамовите

Несамовите має довжину 88 метрів, ширину 45 метрів, глибину 1,5 метра та входить в список найвищих по розташуванню озер. Розташоване воно в горах на висоті близько 1750 м. Місцевість поблизу Несамовитого вражає доісторичними формами: недалеко знаходяться хребти Великі та Малі Козли, які складаються з гострих, неприступних скель і розсікають долину на три частини. З цим сильно контрастує долина, де лежить саме озеро: на великому рівному полі цвітуть гірські квіти, а за ними — простягаються поля пухнастою альпійської сосни.


nesamovyte-lake-min

Природно, з Несамовитим пов’язано безліч легенд: одна говорить, що вся діяльність навколо озера впливає на погоду; інша стверджує, що з озером пов’язані злі сили, тому можна потрапити в біду, скупавшись у ньому, ну а третя пропонує незаміжнім дівчатам або неодруженим парубкам вмитися в його водах. Незабаром після цього вони знайдуть свою другу половинку. Не хочеш спробувати?

Верховина

Верховину називають центром гуцульської культури. Цей край багатий легендами, природними та архітектурними пам’ятками: обсерваторія на горі Піп Іван, Писаний Камінь, озеро Марічейка, шпилясті скелі Шпиці, церкву Різдва Богородиці у Криворівні, Довбушеві Комори на г. Синиці та скелі в урочищі Угорське. Однак сюди їдуть не тільки заради гарних пейзажів і довгих прогулянок, а й щоб відчути спокій і затишну атмосферу Карпат.


21765734_1884164718578500_5840931136650722361_o (1)

Що може бути краще відпочинку в горах? Звичайно поїздка в гори разом з Deinde! Особливо коли у нас готовий для тебе новий тур «Verhovyna Detox». Гуляння еко стежками, релакс в чанах, йога, кінні прогулянки, міні екстрим-тур з виїздом на джипах на полонину, відвідування Писаного Каменя, різноманітні карпатські смаколики та, звичайно, спілкування в колі крутих нових друзів. Не думай — бронюй місце і готуйся до яскравих емоцій та незабутньої енергетики Гуцульщини!

Карпати — це величні та неповторні в красі своїй гори. Вони готові запропонувати розкішні краєвиди, можливість відпочити від міської метушні, перезавантажитися, надихнутися, відчути гармонію зі світом і природою. Не бійся досліджувати одну з головних природних пам’яток України та будь готовий до безлічі приємних сюрпризів.

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Одного разу в ВЕРХОВИНІ

Дізнатись більше Одного разу в ВЕРХОВИНІ

Підкорення ГОВЕРЛИ

Дізнатись більше Підкорення ГОВЕРЛИ