«Червоне вино» або що робити в Мукачеві взимку

Мукачево — одне з тих міст Західної України, яке гармонійно поєднує в собі давню історію і сучасність, західноєвропейську культуру і український колорит, переплетіння традицій і звичаїв різних національностей, які тут проживають. Найчастіше місто приваблює своєю історичною спадщиною, але пам’ятки старовини не єдине, заради чого їдуть туристи. Сюди приїжджають гурмани та цінителі доброго вина.

На головній площі міста, біля Ратуші, починаючи з 1995 року, щорічно проходить фестиваль «Червоне вино», який збирає під своїм «дахом» не тільки відомі та успішні марки, але і приватних виробників благородного напою. Червоне, біле, сухе, солодке, гаряче і холодне — місцева різноманітність здивує навіть найвибагливіших гурманів. Фестиваль проводиться традиційно на старий Новий рік (він же свято Святого Василя), збираючи не тільки величезну кількість гостей зі всієї України, а й ближнього зарубіжжя. Дата вибрана не випадково. Це як раз той час, коли вино врожаю минулого року тільки-тільки настоялося і набуло всі кращі властивості і смакові якості. Дегустація напоїв, конкурси, міжнародна конференція виноробів і сомельє, гучне святкування, виступи фольклорних колективів, колядки, вертепи, естрадні групи та ансамблі: справжнє народне гуляння під девізом «смачно, красиво і весело» чекає кожного, хто відвідає це свято виноробів.

Але не тільки винним фестивалем Мукачево вабить до себе туристів і любителів зимової казки. Існує як мінімум ще 4 причини побувати в цьому колоритному місті в період зимових канікул і зараз ми розповімо про кожну з них.

13064499_1594783577516617_5390714048340023270_o

1) Замок Паланок

Велична фортеця, яку важно не помітити здалеку — одна з найдавніших в Україні та головна атракція стародавнього міста, чиї середньовічні мури приховують безліч загадок і таємниць, а за фундамент замку править гора вулканічного походження. На території комплексу ти знайдеш історичні експозиції, підземелля, сувенірні лавки та кав’ярні. На нижньому ярусі фортеці можна присісти, щоб перепочити, випити кави чи гарячого вина, а маючи бажання варто відвідати екскурсію та ознайомитись з безліччю цікавих історій, фактів і легенд, пов’язаних з замком та околицями.

23-na-rozhdestvo-v-zakarpate-358

2) Курорт «Косино»

Мрієш про відпочинок у води, де релакс і райські умови? Тоді термальний курорт «Косино» — для тебе. 200-річний дубовий гай, на території якого кілька різних унікальних басейнів (температура води в яких + 41 ° С), королівські сауни, оптичний душ, соляна лисяча нора, фонтани-джакузі у вигляді «кави», «вина» та «пива», а в центрі — найвищий в світі фонтан-ілюзія майже 16-метровий золотий кран. Вразили? Тоді починай збирати рушники, шапочки і купальники, плануючи тотальне розслаблення в термальних водах Закарпаття.

13119884_1594786310849677_1734295525810440443_o

3) Палац Шенборнів

Невеличке село Карпати неподалік Мукачева приваблює завдяки захопливому краєвиду гірських просторів, романтичному місцю під назвою Скеля Кохання та санаторію, що розташувався у стінах палацу Шенборнів або, як його ще називають, замку Берегвар. Колишня резиденція та мисливський будинок для шляхетної родини графів Шенборнів виглядає точнісінько як із лицарського роману завдяки поєднанню елементів готичної та романської архітектури у модному наприкінці XIX ст. стилі «неоромантизм». Саме цей замок використовували як декорацію для зйомок фільмів «Снігова королева» і «Сімнадцять миттєвостей весни».

Крім того будівля замку Берегвар побудована за астрономічнім принципом: кількість вікон становить 365 — за кількістю днів року, димоходів — 52 (кількість тижнів у році), входів 12 — за числом місяців, а кути замку прикрашають 4 вежі, що відповідає порам року. Цікаво, правда?

castle in winter, Transcarpathian region, Ukraine

4) «Кельтський двір»

«Кельтський двір» — садиба зеленого туризму на Закарпатті, де відтворюється історія, побут, звичаї, страви та напої кельтів, які понад 2000 років тому започаткували древнє місто на схилах гір Галіш і Ловачка на околиці Мукачева. Що тебе тут чекає? Можна почати з чотирьохсотлітнього дегустаційного підвалу та скуштувати десятки видів напоїв, серед яких ель, збитень, сидр, медове пиво, фраошан, граггерт, а також пройти курс оздоровлення настоянками на плодах дикоростучих кущів, лікарських трав та цілющих коренів. Сири власного виробництва, кельтський бенкет з автентичними стравами і напоями, іграми та розвагами, та смак житнього хліба, вимішаного на заквасці і випеченого у глинобитній печі – тут є все и навіть більше.

14379605_1674425336219107_5264949330915840095_o

Ми впевнені, що після такої кількості поважних причин це колоритне місто вже у твоєму must списку на відвідування. Відвідаєш це місто з нами? 

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ