5 найважливіших речей для катання в горах.

Привіт! Мене звати Віка. Моє життя дуже тісно пов’язане з лижами та сноубордами, черевиками і кріпленнями, мембранами, гірськолижними масками і т.д. Я працюю в Coreshop Protest. Хоча не можу назвати це роботою, бо справа, яку ти любиш, називається скоріше хоббі. В цій, сподіваюсь не дуже нудній, статті поділюся досвідом нашої команди і розповім, що обов’язково треба взяти з собою в гори.

Kalle-Boots-Matt-Georges-featured

Перше, про що потрібно попіклуватися – це, звичайно ж, термобілизна і шкарпетки. Взагалі правильно казати “функціональна білизна (functional underwear)”. Адже така білизна не просто “зігріває” в лютий холод, вона активно відводить вологу від тіла та випаровує її. Саме завдяки цьому і досягається ефект зігрівання. Нащо це потрібно? От уявімо, що ми катаємось, пітніємо, а у нас під худі бавовняна футболка. І тут нам потрібно зупинитись, щоб знову піднятися на гору або випити кави. Що відбувається? Наша футболка із бавовни вже промокла від поту, ввібрала його в себе і стала мокрою та холодною. Це дискомфорт на всі 100. От чому без термобілизни не обійтись. Зі шкарпетками все фактично так само: правильні шкарпетки відведуть вологу від ступні, що захистить від переохолодження, а також допоможуть не натерти мозолі.

Далі. Куртка і штани. Безліч варіантів, ціла купа брендів. Як обрати? Головним критерієм тут буде мембрана. Вона має два показники: breathability (здатність дихати) i waterproof (здатність не промокати). Чим вище показник, тим крутіше. Але при виборі мембрани треба брати до уваги стиль та місце катання. Наприклад, якщо ви катаєтесь тільки на підготовлених трасах та у випадку сильного снігопаду буде де сховатися, то занадто крута мембрана непотрібна. Ну і дівчата пітніють менше за хлопців – їм також непотрібні високі мембранні показники. Буде достатньо мембрани 5000/5000 або 10000/10000.

botinki-dlya-snouborda

Захист. Перше, це шолом. Шолом необхідність як для лижників, так і для бордерів. Адже голову потрібно берегти незалежно від того, що тобі по душі. Цікаво, що переважна більшість курортів не пускають на підйомник без шолома, що дуже правильно. Обрати шолом не складно – тут головне, щоб підходив розмір, а “внутрішня начинка” у різних брендів дуже схожа між собою. Питання захисту своїх м’яких місць для бордерів є більш актуальним, ніж для лижників. Все-таки при катанні на сноуборді початківці дуже часто падають на попу чи коліна. Ми дуже рекомендуємо з самого початку поповнити своє спорядження спеціальними захисними шортами та наколінниками. А от уже для тих, хто хоче катати в сноу-парках, є варіанти захисту спини, ліктів, плечей.

Гірськолижна маска. Ми фанати бренду Oakley. Говорити про цю оптику можемо годинами. І, що головне, ми не зустрічали людей, які спробувавши Oakley, в майбутньому міняли їх на інші. Рівень технологічності лінз і оправ цього бренду просто зашкалює. Обирати маску потрібно в залежності від декількох критеріїв. Перше, посадка на обличчі – маска не повинна давити на ніс, повинен бути хороший огляд, а також вона має гарно прилягати до щічок. Друге, місце катання. Тут треба зрозуміти, що не буває універсальної лінзи. Одна і та сама лінза ніяк не може підходити для катання в високих Альпах та для нічного катання на Протасовому Яру. Тому, якщо свої відпустки проводите в Карпатах, то вам підійдуть маски з лінзами, які мають більшу світло пропускну спроможність ніж лінзи для катання у високих горах.

11_Jamie_Anderson_Tahoe_Chris_Wellhausen_10

Лижні або сноубордичні черевики. Ми завжди всім рекомендуємо мати свої черевики. Звичайно, їх так само як і дошку чи лижі без проблем можна взяти в прокат, але мати свої це не просто гігієнічно, а ще й дуже правильно. Підібрати свою ідеальну пару складне завдання як для бордера, так і для лижника. Тут важливо абсолютно все: посадка на нозі, жорсткість, технологічність. І більшість тратять на вибір черевик багато часу та сил. Нерідко у нас в магазині людина проводить 2-3 години міряючи всі можливі моделі. Тут же треба черевик взути, походити мінімум 15 хвилин (а частіше всі 30), щоб зрозуміти “сів чи не сів”. Невже в прокаті реально підібрати щось гідне за 3 хвилини? Та, і як правило, в прокаті представлені самі бюджетні моделі, і в них вже побувала не одна пара ніг, тому говорити тут про якусь технологічність – абсурд.

Ну і обов’язково! Не забуваємо про чудовий настрій! Всім найкрутішого сезону!

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ